Stwórz profil
Dane osobowe

  • *
  • *
  • *
Ten formularz pozwala stworzyć profil, który jest niezbędny do składania zamówień. Pamiętaj, że te informacje są niezbędne do prawidłowego korzystania z naszych usług. Wszystkie przekazane nam informacje będą traktowane jako poufne. Nigdy nie będziemy ich sprzedawać, wymieniać ani urynkowiać w jakikolwiek inny sposób.
Kontakt 32 444 63 06
Sprzedaż bok@chillblast.pl

Profesjonalny komputer do gier

Osoby zawodowo zajmujące się testowaniem gier, ale również gracze biorący czynny udział w turniejach, potrzebują do swojej pracy profesjonalnych komputerów. Zwykły komputer stacjonarny z popularnej sieci sklepów w tych przypadkach będzie zdecydowanie za słaby i nie poradzi sobie nawet z grami sprzed kilku lat, a poza tym jego cena znacznie wykroczy poza wyznaczony budżet. Nie oznacza to jednak, że są oni skazani na zakup albo drogich sprzętów, albo testowania wyłącznie starszych tytułów. Jest jedno rozwiązanie, po które od lat sięgają branżowi specjaliści – stacjonarny komputer składany na zamówienie.

Składanie komputera – samodzielnie czy w serwisie?

Tani komputer stacjonarny z dawnych lat niczym już nie przypomina współczesnych urządzeń. Znacznie łatwiej jest znaleźć odpowiednie sloty i samodzielnie podłączyć wiele elementów, jeśli tylko posiada się podstawową wiedzę o budowie komputera. Komputery PC do gier muszą być bardzo wydajne, dlatego sam zakup podzespołów jest dużym wydatkiem. Coraz częściej wiele osób podejmuje się więc samodzielnego montażu, pomijając dodatkowe koszta. Ma to swoje plusy nie tylko ze względu na oszczędności, ale również lepszą znajomość części, co może się przydać podczas wymiany uszkodzonych elementów. Poza tym samemu wie się najlepiej, czego dokładnie w przyszłości może zabraknąć i co najlepiej dołożyć, żeby było wydajniej. Serwisy i sklepy również zajmują się składaniem sprzętu dla osób, które nigdy wcześniej nie dokonywały samodzielnej wymiany podzespołów. Jeśli kupuje się komputery gamingowe do gier do 4000 zł to raczej wymaga się długiej sprawności oraz sporej wydajności. Dlatego osoby bez wiedzy powierzają swój sprzęt prawdziwym fachowcom.

Czy komputer używany do gier również się sprawdzi?

Profesjonalne i naprawdę zaawansowane komputery gamingowe do 4000 zł naprawdę trudno znaleźć. Samodzielnie złożony komputer PC stacjonarny oczywiście jest sporą oszczędnością, jeśli jednak ma on posłużyć osobom z branży gier kwota 4000 zł może okazać się niewystarczająca na nowe podzespoły. W takich sytuacjach sięga się po sprzęt używany, w pełni sprawny, który przez jakiś czas był użytkowany przez innych specjalistów. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować, w jakie komponenty został wyposażony taki komputer. Gry są rozwijane przez specjalistów bardzo szybko i z roku na rok mają coraz większe wymagania systemowe, o czym nie można zapominać. Zakup komputera ma być inwestycją na lata, a nie tylko kilka miesięcy.

Samodzielnie krok po kroku

W momencie, kiedy dopiero rozpoczyna się przygodę z branżą gier, warto samodzielnie modyfikować pojedyncze podzespoły i ulepszać komputer krok po kroku. Wtedy nie jest to jednorazowo dużym wydatkiem, a komputer stacjonarny PC staje się bardziej użyteczny i wydajny. Początkowo nie potrzeba mieć najnowszego sprzętu, wystarczy dobry procesor, dedykowana karta graficzna i kilka GB RAM, żeby rozpocząć testy prostych gier. Niestety jeśli chodzi o turnieje to ciężko mówić o stopniowych modyfikacjach, bowiem często to właśnie parametry, takie jak grafika oraz pamięć RAM, decydują o wygranej. Nie ma więc możliwości, by do zawodów startować ze starym komputerem stacjonarnym. Cena nowego jest uzależniona od wielu czynników, ale trzeba liczyć się z faktem, że jest to kosztowne hobby.

Trudno jest znaleźć profesjonalny komputer PC, cena którego nie będzie odstraszała przed zakupem. Kiedy jednak nie ma się wystarczającego budżetu na zakup czegoś nowego, o mocnych parametrach, warto rozważyć wszelkie dostępne opcje. Samodzielne kompletowanie części i składanie sprzętu jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają chociażby podstawową wiedzę. Amatorzy mogą natomiast stawiać na używany sprzęt, który nadal ma działające podzespoły. Bez względu na to, jaki komputer się kupi, radość z gry na pewno będzie ogromna.