Stwórz profil
Dane osobowe

  • *
  • *
  • *
Ten formularz pozwala stworzyć profil, który jest niezbędny do składania zamówień. Pamiętaj, że te informacje są niezbędne do prawidłowego korzystania z naszych usług. Wszystkie przekazane nam informacje będą traktowane jako poufne. Nigdy nie będziemy ich sprzedawać, wymieniać ani urynkowiać w jakikolwiek inny sposób.
Kontakt 32 444 63 06
Sprzedaż bok@chillblast.pl

Jak wybrać dobry komputer do biura?

Szeroko określana praca biurowa może odnosić się zarówno do osób na stanowiskach księgowych, kierowniczych, ale i tych po części związanych z IT. Nie da się więc ogólnie zarysować ich potrzeb sprzętowych, bowiem dla każdego rodzaju pracy będą one zupełnie inne. Nie zmienia to faktu, że każda z tych osób co najmniej kilka ze swoich obowiązków wykonuje właśnie na komputerze, co wymaga odpowiedniego przygotowania biura pod względem zasobu urządzeń i ich specyfikacji. Jest to często trudnym zadaniem dla właściciela, który musi wybrać komputery stacjonarne do biura dla każdego ze swoich pracowników tak, by można było sprawnie obsługiwać niezbędne programy.

Czym kierować się podczas wyboru?

Wybierając zestaw komputerowy do biura, należy przede wszystkim skonfrontować się z pracownikami z każdego stanowiska. Oni dobrze znają swoją pracę i są w stanie ocenić, czy zależy im wyłącznie na szybkiej obsłudze niezbędnych programów, czy liczy się też grafika oraz inne podzespoły. Otrzymując rzetelne informacje, właścicielowi powinno być znacznie łatwiej dopasować typ sprzętu do swojego biura, przy jednoczesnym określeniu maksymalnego budżetu, jaki może wydać. Są to dwa najważniejsze czynniki, jakie należy brać pod uwagę, jednak niejedyne. Stanowiska wymagające sprzętu z wyższej półki powinny być doposażone jako pierwsze, dlatego tak istotne jest precyzyjne określenie łącznej sumy, jaką można przeznaczyć na komputery stacjonarne. Cena urządzeń będzie zależna od tego, czy zostaną zakupione całkowicie nowe sprzęty, modele poleasingowe, czy jednak komputery używane. Każdy z nich może okazać się naprawdę dobry, jeśli tylko zwróci się szczególną uwagę na parametry, niezbędne przy wykonywaniu konkretnej pracy.

Jaki budżet przeznaczyć na komputer biurowy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Można kupić dobry komputer biurowy do 1000 zł, jak i wydać nawet trzy razy więcej, by posiadać coś mocniejszego. Warto jednak znać możliwości zakupu sprzętu dla firm, które mogą znacznie ograniczyć koszta jednego komputera, co pozwoli kupić znacznie więcej sztuk dobrych urządzeń. Mowa oczywiście o leasingu sprzętu, gdzie można znaleźć naprawdę profesjonalny komputer biurowy do 2500 zł. Jest to kwota, która w zupełności pozwoli wybrać coś z wyższej półki, by komputery posłużyły przez co najmniej kilka lat. Tu oczywiście mowa o nowym sprzęcie, kupowanym typowo na firmę, istnieje jeszcze jednak opcja zakupu urządzeń poleasingowych. Często firmy z Zachodu po krótkim czasie oddają swój sprzęt w ramach spłaty, by wziąć kolejny - nowszy i znacznie sprawniejszy. Jeśli trafi się na naprawdę solidnego sprzedawcę, można znaleźć komputer do biura do 1500 zł, a nawet tańszy, o parametrach zupełnie wystarczających do codziennej pracy biurowej. Oznacza to, że warto przeliczyć budżet i zapoznać się ze sposobami finansowania, zanim podejmie się jakiekolwiek działania.

Gdzie kupić komputery do biura?

Niemal każdy sklep ze sprzętem komputerowym posiada na stronie internetowej zakładkę z urządzeniami dedykowanymi do pracy biurowej. To znacznie ułatwia szukanie komputerów dla pracowników, ograniczając modele wyłącznie do tych, które nie są ani za słabe, ani za drogie. Komputery stacjonarne PC można zawsze niskim kosztem modyfikować, chociaż w ostatnim czasie nawet sprzedawcy oferują wymianę dysku na lepszy czy zwiększenie ilości pamięci RAM. Warto dopytać o to podczas zakupu, bowiem przy dużej ilości urządzeń na pewno można uzyskać wysoki rabat.

Ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać również komputery na zamówienie. Tani zakup używanych części i zamówienie nowej obudowy pozwoli zaoszczędzić dość dużą sumę. Trudno jednak samodzielnie skompletować tak dużą ilość komputerów, jakie są niezbędne do wyposażenia biura. Warto zlecić zewnętrznej firmie złożenie urządzeń po kosztach, określając moc komputerów oraz ilość.

Bez względu na wielkość firmy oraz typ wykonywanej działalności, należy wyposażyć pracowników w komputery stacjonarne biurowe o dobrych parametrach. Nie tylko pozwolą na wykonywanie codziennych obowiązków, ale poradzą sobie także z obsługą trudniejszych programów, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.