Stwórz profil
Dane osobowe

  • *
  • *
  • *
Ten formularz pozwala stworzyć profil, który jest niezbędny do składania zamówień. Pamiętaj, że te informacje są niezbędne do prawidłowego korzystania z naszych usług. Wszystkie przekazane nam informacje będą traktowane jako poufne. Nigdy nie będziemy ich sprzedawać, wymieniać ani urynkowiać w jakikolwiek inny sposób.
Kontakt 32 444 63 06
Sprzedaż bok@chillblast.pl

Budżet niezbędny do zakupu dobrego komputera

Osoby śledzące nowinki technologiczne zdają sobie sprawę, na jak zaawansowanym etapie są podzespoły komputerowe. Stają się one coraz bardziej wydajne, zwłaszcza kiedy połączy się ze sobą te o najlepszych parametrach. Znajdują one zastosowanie głównie wśród profesjonalnych grafików, posługujących się zaawansowanymi programami do modelowania 3D, czy projektowania, ale również wśród testerów gier, gamerów i programistów. Nie należy także pomijać jednej z najbardziej perspektywicznych technologii, czyli wirtualnej rzeczywistości, która potrzebuje najwydajniejszych na rynku podzespołów, by umożliwić nam przeniesienie się do innego świata. Wszystko brzmi wspaniale, tylko jaki budżet trzeba przeznaczyć na zakup takiego sprzętu?

Zaawansowane komputery do gier

Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na profesjonalny sprzęt do gamingu, jest w pełni zależna od oczekiwań użytkownika. Podstawowy komputer dla gracza do 4000 zł można kupić niemal wszędzie, jednak jego parametry mogą okazać się niewystarczające do testowania najnowszych gier na najwyższych ustawieniach graficznych. W tej dziedzinie liczy się przede wszystkim szybkość działania oraz grafika, dlatego to na takie podzespoły powinno zwracać się uwagę podczas zakupu. Stawiając na najnowsze procesory połączone z dedykowaną kartą graficzną o dużej wydajności, trzeba liczyć się z tym, że komputer do gier do 5000 będzie należał do średniej półki. Chyba że w grę wchodzi złożenie sprzętu na zamówienie, przy wybraniu wydajnych, aczkolwiek nie najnowszych elementów. Niezbędny w tym celu może się okazać dobry sklep komputerowy internetowy, gdzie klienci po określeniu swoich oczekiwań będą czekali, aż profesjonaliści znajdą rozwiązanie, dopasowane do ich potrzeb.

Komputery do streamowania i ich cena

Prawdziwi pasjonaci gier, którzy bardzo angażują się w swoje hobby, często dzielą się ciekawymi rozgrywkami z innymi. Kupują profesjonalny komputer do streamowania za 4000 zł, by zachować możliwie jak najlepszą jakość grafiki oraz płynność gry. Jest to świetna inwestycja, bowiem w tej cenie można kupić naprawdę dobry sprzęt, który poradzi sobie nawet z najnowszymi propozycjami. Komputerowe sklepy internetowe coraz chętniej przygotowują korzystne dla klientów oferty tematyczne, jak właśnie na przykład komputer do streamowania. Fortnite czy Minecraft to tylko dwie z najczęściej przewijających się gier na live streamach. Takich tytułów jest znacznie więcej, i cały czas dochodzą do nich nowe propozycje! Z takimi tytułami poradzi sobie nawet komp za 3000 zł – gotowy, jak i składany na zamówienie. Dzięki tak korzystnej cenie sprzętu niemal każdy ma możliwość spróbować swoich sił w sieci.

Komputery gamingowe dla testerów

Przed wydaniem gry musi ona przejść odpowiednią ilość testów, by sprawdzić, czy nie występują w niej jakiekolwiek błędy. Uruchamiana więc jest na komputerach o różnych parametrach sprzętowych i na różnych ustawieniach, bowiem nie każdy fan serii może sobie pozwolić na komputer gamingowy do 5000 zł. Jednak w momencie, kiedy firma programistyczna zakupuje dla swoich pracowników komputery, cena ma najmniejsze znaczenie, dlatego mogą sobie pozwolić na wydanie tak dużego budżetu na testerów, co pozwoli im jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.

Nie da się jednoznacznie określić budżetu, jaki należy odłożyć na zakup dobrego sprzętu. Wiadomo, że im więcej można na niego przeznaczyć, tym więcej można z niego wyciągnąć wydajnościowo. Można jednak wybrać też coś ze średniej półki i kupić komputer dla gracza do 5000 zł, co jest kwotą w zupełności wystarczającą do grania nawet w najnowsze gry. Przeznaczenie komputera jest niezwykle ważne i trzeba je mieć na uwadze, wybierając model dla siebie. Może się okazać, że komputery gamingowe do 5000 zł będą znacznie lepsze od tych drogich, jeśli tylko dopasuje się podzespoły do swoich oczekiwań. Streamowanie gier, testowanie czy po prostu granie – każda z tych czynności wymaga czegoś zupełnie innego od sprzętu i warto o tym pamiętać.